گروه مقاله : مقالات و انتشارات
تاريخ انتشار : 1396/08/25 - 17:24
كد :41

چند راهکار ساده برای کوچک کردن شکم

اگر سایز دور کمرتان بالاتر از ۱۰۲ سانتی‌متر (در مردها) و ۸۸ سانتی‌متر (در زن‌ها) باشد، به آن چاقی شکم می‌گویند. اگر دور کمرتان را اندازه گرفتید و پی بردید که چاقی شکم دارید با انجام چند راهکار ساده البته به مرور زمان می‎توانید شکم خود را کوچک کنید.

دویدن یکی از ورزشهای مناسب برای کوچک کردن شکم و سوزاندن چربی‌های  اضافه است، اما برای افراد جوان‌تر یعنی حداکثر تا 45 سال توصیه می‌شود. پیاده‌روی تند هم به مدت نیم ساعت در روز برای کوچک کردن شکم شما بسیار موثر است.

ورزش دراز و نشست را تقریبا همه امتحان کرده‌اند. کافیست روی زمین دراز بکشید. دست را پشت سر قفل کرده و کمی شانه‌ها را از زمین جدا کنید. بعد آرام آرنج را به سمت شکم بکشید، دفعات اول این کار را با آرامش انجام دهید تا فشار زیادی به کمرتان وارد نشود. به طور حتم بعد از مدتی میزان بیشتری می‌توانید خم شوید، این حرکت را 12 تا 16 بار در 3 مرحله انجام دهید.

در حرکت بعد، روی زمین دراز بکشید، به جای قلاب کردن دست‌ها پشت سر آن‌‎ها را کنار گوش خود قرار دهید. نیمه تنه خود را از زمین جدا کرده به آرامی تا 3 بشمارید و دوباره به حالت اول برگردید. انجام 16 بار این حرکت در روز چربی‌های اطراف شکم را از بین خواهد برد.

از تکنیک نفس عمیق استفاده کنید. این تکنیک ساده به شما کمک می‎کند کالری زیادی را از دست بدهید و منجر به کوچک شدن شکم شما کمک می‎شود. پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. همزمان که نفس عمیق می‌کشید و عمل دَم را انجام می‎دهید شکم خود را به داخل برده و منقبض کنید و دستهای‌تان را به بالای سرتان ببرید، تا ده بشمارید و سپس همزمان که دستان خود را پایین می‎آورید نفس خود را بیرون دهید و عمل بازدم را انجام دهید. انجام این تکنیک 6 بار در روز و هربار 10 مرحله توصیه می‎شود.

دوچرخه سواری کنید.

دوچرخه سواری به کوچک شدن شکم و کاهش وزن کمک می‎کند.

شکم خود را داخل نگه دارید.

سعی کنید عادت کنید در هنگام انجام هرکاری بویژه پیاده‌روی شکم خود را به داخل برده و منقیض کنید. این کار به مرور زمان به کوچک شدن شکم شما کمک می‎کند.

مصرف ماهی و غذاهای دریای را در وعده‎های غذایی خود بگنجانید.

ماهی به دلیل داشتن امگا3 نقش موثری در کاهش وزن و کوچک شدن شکم دارد. مصرف قرص امگا3 هم می‎تواند به شما کمک کند.

پرهیز از نوشابه و نوشیدنی‌های گازدار.

مصرف نوشیدنی‌های گازدار در طول روز به بالا رفتن وزن و بزرگ شدن شکم شما کمک می‎کند.

خوردن سیب قرمز و پرتغال در طول روز به کاهش وزن و کوچک شدن شکم شما کمک می‌کند.

سیب قرمز و پرتغال به دلیل داشتن فیبر بالا به رفع یبوست و دفع آسان کمک می‎کند که این عمل منجر به کوچک شدن شکم شما می‌شود.

پرهیز از لبنیات پرچرب و غذاهای پرکالری.

مصرف مداوم لبنیات پرچرب و غذاهای پرکالری مانند سرخ کردنی‌ها و گوشت‌ قرمز همراه با چربی علاوه بربالا بردن کلسترول خون به افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می‎انجامد.  

مصرف چای سبز و سرکه سیب در کنار پیاده روی تند و رعایت نکات بالا نوشیدن سه فنجان چای سبز یا یک تا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب در طول روز منجر به سوزاندن چربی و درنتیجه کوچک شدن شکم می‎گردد.