گروه مقاله : مقالات و انتشارات
تاريخ انتشار : 1397/07/19 - 15:14
كد :59

محلول ضد چروک حاوی سلولهای بنیادی آرگان چه نوع محصولی است؟


محلول ضدچروک حاوی سلول‌های بنیادی آرگان، اولین ماده فعالی است که قادر به محافظت و احیای سلول‌های بنیادی پوست است. این ماده نه تنها به روند طبیعی پوست سرعت می‎بخشد، بلکه بصورت ریشه‌ای با پیری پوست مبارزه می‌کند و سبب می‎شود پوست ظاهری تازه و پرانرژی داشته باشد.
این تکنولوژی برای بهبود ظرفیت بازسازی سلول‌های بنیادی پوستی و دستیابی به یک جوان‌سازی عمیق پوست بکارگرفته شده است. این ماده فعال از سلول‌های بنیادی درخت آرگان، یکی از قدیمی‌ترین گونه‌های درخت در جهان استخراج شده است. درخت آرگان، بومی جنوب شرق مراکش است و به شدت با خشکسالی و درجه حرارت بسیار بالای این منطقه سازگار است. متاسفانه، منطقه‌ای که این درختان درآنجا رشد می‌کنند به علت استفاده گسترده از زمین، به طرز چشمگیری کاهش یافته است، بنابراین امروزه جنگل‌های باقی مانده درخت آرگان تحت حفاظت یونسکو هستند. 


سلول‌های بنیادی بالغ پوستی
عملکرد اصلی لایه درم، فراهم کردن پشتیبانی مکانیکی و کششی برای پوست است. به منظور حفظ این عملکرد، به پوست سالم یک نوسازی مداوم سلولی ارائه می‌شود که بافت همبند پوستی را نوسازی و ترمیم می‌کند. سلول‌های جدید برای جایگزینی با سلول‌های آسیب دیده یا مرده تولید می‌شوند.


 

سلول‌های بنیادی پوستی تولید شده، مسئول روند این نوسازی هستند و در پاپیلای پوستی فولیکول مو یافت می‌شوند. این سلول‌ها در فیبروبلاست‌ها باهم متمایزند که مسئول تولید پروتئین‌های ماتریکس خارج سلولی‌ (الاستین و کلاژن) هستند. با این حال، همانطور که تعداد سلول‌های بنیادی بالغ پوستی، درطول زمان کمتر می‌شود، فعالیت کمتری نیز از خود نشان می‌دهند. درنتیجه، تولید کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد و پوست مقاومتش را ازدست می‎دهد و چین و چروک‌ها ظاهر می‌شوند. بنابراین، حفظ سلول‌های بنیادی پوستی و حفظ فعالیت آنها بسیار ضروری است.
 

سلول‌های بنیادی گیاهی از سلول‌های بنیادی پوست انسان محافظت می‌کند


 

فعالیت سلول‌های بنیادی با ترکیبات خاص، عوامل اپی ژنتیک و غیره تنظیم می‌شود. سلول‌های بنیادی گیاهی نیز دارای این عوامل اپی ژنتیک هستند. تحقیقات vitro نشان می‌دهد که عصاره بدست آمده از سلول‌های بنیادی گیاهی تاثیر مثبتی بر فعالیت سلول‌های بنیادی پوستی انسان دارد.
 
بهبود ساختار ماتریکس خارج سلولی - کاهش عمق چین و چروک.


 

ساختار بافت پوست بازوی افراد داوطلب، با استفاده از سونوگرافی، قبل و بعد از درمان با محلول حاوی سلول بنیادی آرگان مورد بررسی قرار گرفت. نتایج به وضوح نشان داد که یک درمان 56 روزه با سلول بنیادی آرگان میزان عمق چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و به طور قابل توجهی سبب افزایش تراکم بافت پوست می‌شود.
اثر ضد چین و چروک محلول حاوی سلول بنیادی آرگان در یک تحقیق بالینی برروی 21 نفر داوطلب با متوسط عمر 49 سال ثابت شد. محلول حاوی سلول بنیادی آرگان، برای دور چشم افراد داوطلب، بیش از 56 روز استفاده شد. نتایج این تحقیق کاهش 26 درصدی عمق چروک را نشان داد.

​​​​​​​جهت دریافت مشاوره درمورد این محصول با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09129728613

09193297635

 

 

مترجم: نسرین محمدی