گروه خبري : اخبار سیاسی
تاريخ انتشار : 1397/07/05 - 10:30
كد :153

ادعاهای بی اساس منصور هادی علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

منصور هادی
رئیس جمهور دولت مستعفی یمن در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر مدعی دخالت ایران در یمن و حمایت تسلیحاتی از انصارالله شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری حضرموت نت، عبدربه منصور هادی ، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن امروز (چهارشنبه) در نشست مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد: دولت یمن امروز با گروه مذهبی پیچیده ای می جنگند که حکومت را حق الهی خود می داند و انواع خشونت را به کار می گیرد .این گروه وفاداری ملی خود را فروخته است و به عنوان نماینده جنگی به نفع ایران و حزب‌الله فعالیت می کند.

منصور هادی در سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل  با طرح ادعاهای بی اسای علیه ایران خواستار ایجاد فشار بر ایران از سوی جامعه بین‌المللی و توقف دخالت های ایران در یمن و حمایت های آن از انصارالله شد.

رئیس جمهور دولت مستعفی یمن مدعی دخالت آشکار ایران در یمن، حمایت تسلیحاتی و موشکی و مستشاری از انصارالله ،هدف قرار دادن آب های منطقه‌ای و بین‌المللی، تعرض به کشتیرانی بین‌المللی از سوی ایران و همچنین حمایت‌های ایران از تروریسم از جمله داعش و القاعده شد.

به گزارش ایسنا،این ادعا در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران یمن است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قبل از این نیز در واکنش به تحولات اخیر یمن، با اشاره به تداوم تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت‌ها و محاصره همه جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده است، ابراز امیدواری کرد: همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی بر علیه تجاوز خارجی محافظت کنند.

قاسمی با ابراز تاسف از درگیری‌های اخیر و دعوت همه نیروهای یمنی به آرامش و خویشتنداری ابراز امیدواری کرد و افزود: تمامی اختلافات داخلی در چارچوب گفت‌وگو حل و فصل و زمینه هرگونه سوء‌استفاده دشمنان خارجی ملت یمن مسدود شود.

وی در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ‌گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این‌صورت ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن است سلاح‌هایی است که از دولت‌های قبل در پادگان‌ها وجود داشته، امروز مشاهده می‌کنیم یمن برای آنکه در مقابل تجاوز و حملات بی‌امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک‌های درونی رفته و این طبیعی است.

علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل پیش از این تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ موشکی به یمن نداده است، یمنی‌ها در زمان علی عبدالله صالح و منصورهادی و حتی قبل‌تر توسط اردوگاه‌های شرق عمدتاً تسلیح می‌شدند، ما از این نگران نیستیم که مردم دنیا بدانند جمهوری اسلامی ایران سلاح به عراق، سوریه و یا لبنان داده است به آنها سلاح داده‌ایم تا در مقابل داعش و تروریست ایستادگی کنند، به یمن کمک‌های انسانی و حمایت‌های سیاسی می‌کنیم ولی موشک را ایران به آنها نداده است و یمنی ها نیازی به آن ندارند چرا که با امکاناتی که در اختیار دارند توانسته اند در مقابل سعودی‌ها ایستادگی کنند و با همین امکانات پیروز خواهند شد

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا