گروه خبري : اخبار پزشکی و سلامت
تاريخ انتشار : 1397/07/07 - 10:34
كد :159

چرا حملات قلبی زنان را بیش از مردان می‌کشد

 

بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر بزرگسالان در سراسر جهان است. با توجه به تحقیقات جدیدی که از سوی دانشگاه اتاتوا انجام شده است، احتمال ابتلای زنان به نارسایی قلبی بیش از مردان است.

این تحقیق که در مجله پزشکی کانادایی منتشر شد، تفاوت‌های مبتنی بر جنسیت در فاکتورهای خطر، ارائه و مدیریت بیماری‌های قلبی را نشان داد.

محققان براساس اطلاعات مربوط به 90،000 بیمار مبتلا به نارسایی قلبی در سالهای 2009 تا 2014 دریافتند که 8/16 درصد از زنان و 9/14 درصد از مردان در طول یک سال اول تشخیص بیماری در معرض قرار می گیرند.

 

دانشمندان همچنین دریافتند که زنان بیمار به طور کلی مسن‌تر از مردان بیمار بودند. (گزارش هاروارد می‌گوید میانگین سن اولین حمله قلبی برای یک زن 72 سال است درحالی که برای مردان 65 سال است).

این نتایج تنها آخرین نمونه از تحقیقاتی است که نشان می‌دهد چگونه تاثیرگذاری بیماری قلبی برروی مردان نسبت به زنان متفاوت است.

براساس گزارش دیگری از هاروارد، بیماری‌های قلبی از سال 1984 هر ساله زنان بیشتری را نسبت به مردان کشته است. محققان براین باورند که مرگ و میر زنان مبتلا به حملات قلبی در سن بالاتر بیشتر از مردان است.

دانشکده پزشکی هاروارد نیز نشان داد که زنان بیش از مردان  به "بیماری عروق کوچک" (جایی که انسداد در عروق کوچک در عضلات قلب نه در شریان‌های بزرگ رخ می‌دهد که تشخیص آن سخت‌تر است) مبتلا می‌شوند.

 

مترجم : نسرین محمدی

منبع خبر : foxnews